[ruby_related total=5 layout=5]

BEST K-POP RAPPERS IN 2024


Voting is open for BEST K-POP RAPPERS IN 2024. Vote for your favorites!

Voting for the third phase ends on June 20th!

The 25 nominees with the most votes move on to the next phase of voting! Vote as many times as you want for your favorite nominees!

ATTENTION! FOR YOUR VOTE TO BE VALID YOU MUST FOLLOW @DabemePOP ON TWITTER/X.

Check out the nominees in the male category:

B.I, BAMBAM (GOT7), BANG CHAN (STRAY KIDS), BEOMGYU (TXT), BEOMSOO (XODIAC), BOBBY (IKON), BYOUNGGON (CIX), CHANGBIN (STRAY KIDS), CHANYEOL (EXO), DAVIN (XODIAC), DINO (SEVENTEEN), DONGHAE (SUPER JUNIOR), DONGWOO (INFINITE), ERIC (THE BOYZ), EUNHYUK (SUPER JUNIOR), FELIX (STRAY KIDS), GAON (XDINARY HEROES), HAN (STRAY KIDS), HANSE (VICTON), HARUTO (TREASURE), HEECHUL (SUPER JUNIOR), HENDERY (NCT), HONGBIN (VIXX), HONGJOONG (ATEEZ), HOONY (WINNER), HOSHI (SEVENTEEN), HWARANG (TEMPEST), HWI (TNX), HYUNGWON (MONSTA X), HYUNJIN (STRAY KIDS), HYUNSUK (TREASURE), I.M (MONSTA X), INTAK (P1HARMONY), JACKSON (GOT7), JACOB (THE BOYZ), JAEHYUN (NCT 127), JAEMIN (NCT DREAM), JAKE (ENHYPEN), JAY (ENHYPEN), JENO (NCT DREAM), J-HOPE (BTS), JINJIN (ASTRO), JISUNG (NCT DREAM), JIUNG (P1HARMONY), JOHNNY (NCT 127), JONGSEOB (P1HARMONY), JOOHONEY (MONSTA X), JUHAKNYEON (THE BOYZ), JUNG KOOK (BTS), JUNGSHIN (CNBLUE), KAI (EXO), KEY (SHINEE), KIM GYU VIN (ZEROBASEONE), KIM JI WOONG (ZEROBASEONE), KINO (PENTAGON), KUN (NCT), KYUNGJUN (TNX), LAY (EXO), LEE KNOW (STRAY KIDS), LEETEUK (SUPER JUNIOR), LEO (XODIAC), LEW (TEMPEST), MARK (GOT7), MARK (NCT 127), MINGYU (SEVENTEEN), MINHO (SHINEE), MINO (WINNER), NI-KI (ENHYPEN), O. DE (XDINARY HEROES), PARK GUN WOOK (ZEROBASEONE), RAVI (VIXX), REYSTER (HORI7ON), RM (BTS), ROCKY, S.COUPS (SEVENTEEN), SAKUYA (NCT), SEHUN (EXO), SEONGHWA (ATEEZ), SERIM (CRAVITY), SEUNGWOO (VICTON), SHINDONG (SUPER JUNIOR), SION (NCT), SOOBIN (TXT), SOUL (P1HARMONY), SUBIN (VICTON), SUGA (BTS), SUNGCHAN (RIIZE), SUNGYEOL (INFINITE), SUNWOO (THE BOYZ), TAERAE (TEMPEST), TAEYONG (NCT 127), TAG (ONE PACT), TEN (NCT), THE8 (SEVENTEEN), VERNON (SEVENTEEN), WAIN (XODIAC), WINWIN (NCT), WONWOO (SEVENTEEN), WOOSEOK (PENTAGON), XIUMIN (EXO), YANGYANG (NCT), YEONJUN (TXT), YEOSANG (ATEEZ), YOSHI (TREASURE), YOUNG K (DAY6), YUTA (NCT 127), YUTO (PENTAGON) and ZUHO (SF9).

Check out the nominees in the female category:

AHYEON (BABYMONSTER), AISHA (EVERGLOW), ASA (BABYMONSTER), BOMI (APINK), BONA (WJSN), CHAEIN (PURPLE KISS), CHAERYEONG (ITZY), CHAEYOUNG (TWICE), DAHYUN (TWICE), DAMI (DREAMCATCHER), DAYEON (KEP1ER), E:U (EVERGLOW), EUNSEO (WJSN), EXY (WJSN), GAEUL (IVE), GAHYEON (DREAMCATCHER), GISELLE (AESPA), HASEUL (LOONA), HIKARU (KEP1ER), HUH YUNJIN (LE SSERAFIM), HWASA (MAMAMOO), HWISEO (H1-KEY), HYOYEON (GIRLS’ GENERATION), IRENE (RED VELVET), J (STAYC), JENNIE (BLACKPINK), JINNI (NMIXX), JINNY (SECRET NUMBER), JIWOO (NMIXX), JOY (RED VELVET), JULIE (KISS OF LIFE), KAEDE (TRIPLES), KARINA (AESPA), KAZUHA (LE SSERAFIM), KEENA (FIFTY FIFTY), KIM NAKYOUNG (TRIPLES), KOTONE (TRIPLES), KYUJIN (NMIXX), LIA (ITZY), LISA (BLACKPINK), LUDA (WJSN), MIMI (OH MY GIRL), MINJI (NEWJEANS), MOMO (TWICE), MOONBYUL (MAMAMOO), NATTY (KISS OF LIFE), NIEN (TRIPLES), REI (IVE), RUKA (BABYMONSTER), RYUJIN (ITZY), SAKURA (LE SSERAFIM), SEOYEON (FROMIS_9), SOOJIN, SOOYOUNG (GIRLS’ GENERATION), SOYEON (G)I-DLE), SUA (DREAMCATCHER), SUMIN (STAYC), SUNNY (GIRLS’ GENERATION), TIFFANY (GIRLS’ GENERATION), VIVI (LOONA), YEJI (ITZY), YEL (H1-KEY), YEOREUM (WJSN), YERI (RED VELVET), YOONA (GIRLS’ GENERATION), YUKI (PURPLE KISS), YUNA (ITZY), YUQI (G)I-DLE), YURI (GIRLS’ GENERATION) and YVES (LOONA).

ATTENTION! FOR YOUR VOTE TO BE VALID YOU MUST FOLLOW @DabemePOP ON TWITTER/X.

The 25 nominees with the most votes move on to the next phase of voting! Vote as many times as you want for your favorite nominees!

FEMALE CATEGORY

AISHA (EVERGLOW), BOMI (APINK), CHAERYEONG (ITZY), GAHYEON (DREAMCATCHER), HWASA (MAMAMOO), HWISEO (H1-KEY), IRENE (RED VELVET), JINNI (NMIXX), KYUJIN (NMIXX), MOMO (TWICE), SAKURA (LE SSERAFIM), SEOYEON (FROMIS_9), SOOYOUNG (GIRLS’ GENERATION), SUA (DREAMCATCHER) and TIFFANY (GIRLS’ GENERATION) are the nominees!

Voting for the third phase ends on June 20th!

ATTENTION! FOR YOUR VOTE TO BE VALID YOU MUST FOLLOW @DabemePOP ON TWITTER/X.

AHYEON (BABYMONSTER), ASA (BABYMONSTER), DAHYUN (TWICE), JENNIE (BLACKPINK), KARINA (AESPA), KAZUHA (LE SSERAFIM), LIA (ITZY), MIMI (OH MY GIRL), MOONBYUL (MAMAMOO), RYUJIN (ITZY), SOYEON (G)I-DLE), SUNNY (GIRLS’ GENERATION), YERI (RED VELVET), YOONA (GIRLS’ GENERATION) and YUNA (ITZY) are the nominees!

FOLLOW US ON INSTAGRAM: @DabemePOP

CHAEYOUNG (TWICE), GAEUL (IVE), GISELLE (AESPA), HIKARU (KEP1ER), HUH YUNJIN (LE SSERAFIM), HYOYEON (GIRLS’ GENERATION), JOY (RED VELVET), JULIE (KISS OF LIFE), KEENA (FIFTY FIFTY), LISA (BLACKPINK), MINJI (NEWJEANS), REI (IVE), RUKA (BABYMONSTER), YEJI (ITZY) and YUQI (G)I-DLE) are the nominees!

ATTENTION! FOR YOUR VOTE TO BE VALID YOU MUST FOLLOW @DabemePOP ON TWITTER/X.

Voting for the third phase ends on June 20th!

The 25 nominees with the most votes move on to the next phase of voting! Vote as many times as you want for your favorite nominees!

MALE CATEGORY

B.I, DINO (SEVENTEEN), EUNHYUK (SUPER JUNIOR), HEECHUL (SUPER JUNIOR), HONGBIN (VIXX), HYUNJIN (STRAY KIDS), JACKSON (GOT7), JAEMIN (NCT DREAM), JAY (ENHYPEN), KAI (EXO), MINHO (SHINEE), SEONGHWA (ATEEZ), SUNWOO (THE BOYZ), THE8 (SEVENTEEN) and WONWOO (SEVENTEEN) are the nominees!

Voting for the third phase ends on June 20th!

ATTENTION! FOR YOUR VOTE TO BE VALID YOU MUST FOLLOW @DabemePOP ON TWITTER/X.

BAMBAM (GOT7), BEOMGYU (TXT), CHANGBIN (STRAY KIDS), DONGHAE (SUPER JUNIOR), FELIX (STRAY KIDS), HOSHI (SEVENTEEN), JAKE (ENHYPEN), J-HOPE (BTS), JUNG KOOK (BTS), KEY (SHINEE), MARK (NCT 127), MINGYU (SEVENTEEN), RM (BTS), ROCKY and ZUHO (SF9) are the nominees!

FOLLOW US ON INSTAGRAM: @DabemePOP

BANG CHAN (STRAY KIDS), BOBBY (IKON), CHANYEOL (EXO), HANSE (VICTON), HARUTO (TREASURE), JINJIN (ASTRO), LEETEUK (SUPER JUNIOR), NI-KI (ENHYPEN), RAVI (VIXX), REYSTER (HORI7ON), S.COUPS (SEVENTEEN), SUGA (BTS), SUNGCHAN (RIIZE), TAEYONG (NCT 127) and TEN (NCT) are the nominees!

ATTENTION! FOR YOUR VOTE TO BE VALID YOU MUST FOLLOW @DabemePOP ON TWITTER/X.

Voting for the third phase ends on June 20th!

The 25 nominees with the most votes move on to the next phase of voting! Vote as many times as you want for your favorite nominees!

FOLLOW US ON INSTAGRAM: @DabemePOP

CHECK OUT THE RESULTS OF THE DABEME MUSIC AWARDS 2024:

WATCH THE FINAL RESULTS OF THE BEST K-POP DANCERS IN 2024:

FOLLOW US ON INSTAGRAM: @DabemePOP

This website uses cookies. By continuing to use this site, you accept our use of cookies.  Saiba mais